Yaşam Koçluğu


Hayallerinize, isteklerinize, gerçekçi hedeflerinize ulaşmak için bir tür yolculuk yaparsınız. Bu yolculukta yaşam koçunuz; yol arkadaşınız olur. İstediğiniz yere en sağlıklı, hızlı ve etkin şekilde ulaşmanızı sağlar. Koçunuz; yol arkadaşınız olarak kendi potansiyelinizi keşfetmenizi ve ortaya çıkarmanızı destekler. Sizi motive eder.  Hedeflerinize giden yolda kendinize inşa ettiğiniz duvarları,  güçlü sorular sorarak görmenizi sağlar.  Farkındalığınızı artırır. Olaylara, kişilere bazı teknikler kullanarak farklı açılardan bakmanız için yardımcı olur.
 

Bir hayaliniz, hedefiniz yoksa; hayattan tatmin olmanız, mutlu olmanız için ne istediğinizi bulmanıza yardımcı olur.

Koçluk; kişinin belirlediği gerçekçi hedeflere stratejik bir plan dahilinde ulaşılmasını sağlayan eylem odaklı profesyonel bir disiplin, çözüm odaklı, interaktif bir süreçtir.

Yaşam koçu; sizi hızlı ve etkili bir şekilde hedeflerinize ulaştırmaya odaklanır.

Yaşam koçu; size tavsiyede bulunmaz, herhangi bir düşünceyi ya da eylemi empoze etmez. Koçluk süreci içinde kişi kendi için en sağlıklı olanı ve kendisini en mutlu, huzurlu kılacak olanı bulur.

Koçluğun tedavi etmek gibi bir fonksiyonu yoktur, geliştiricidir.

 

YAŞAM KOÇLUĞU ALANLARIMIZ

 


AİLE KOÇLUĞU


ÖĞRENCİ KOÇLUĞU


SAĞLIKLI YAŞAM KOÇLUĞU


SPORCU KOÇLUĞU


YAŞAM KOÇLUĞU

 

NEDEN SİZE ÖZEL BİREYSEL ANTRENMAN?

“Uluslararası Sağlık ve Fitness Organizasyonu”nun yapmış olduğu istatistikler neticesinde; antrenman yapan bireylerin % 75’inin istenilen hedefe ulaşamadığı, hedefe ulaşan %25’lik oranın % 90’ının ise bu başarısını bireysel spor danışmanı ile antrenman yaparak elde ettiği görülmüştür.”

Bu istatiksel verinin ışığında kuvvetli ve zayıf yönlerinizi tespit ederek hazırladığımız size özel eğitim programlarında; kardiyovaskülar (dayanıklılık), kassal (güç, kuvvet, sürat) gelişim, esneklik, beslenme, koordinasyon, denge, ritim ve farkındalığın yükseltilmesi gibi parametrelere odaklanmaktayız.

Bunu yaparken ve her daim felsefemiz ise kendinizi baskılamadan keyif alarak yapabileceğiniz egzersizlerle yaşam kalitenizi artırmak ve bunun devamını sağlamaktır.
Bu sebeple maksimum verimi alabilmek için sizlere bireysel eğitmeninizle birlikte haftada minimum 1 gün, tercihen 3 ya da 4 gün antrenman yapmanızı öneriyoruz. Eğer sık sık görüşme imkanınız yok ise her 6 ya da 8 haftada bir özel danışmanınızla bir araya gelerek antrenmanlarınızın giderek artan gelişim gösterip göstermediğini kontrol edebilir ve egzersiz programınızda değişiklikler yapabilirsiniz.